1. Złe przygotowanie płytki.

To podstawowy błąd, który bardzo często obserwuję. Zmatowienie płytki paznokcia oznacza pozbawienie jej połysku. Nie jest prawdą, że im mocniej spiłujemy płytkę, tym lepiej będzie się na niej trzymał produkt. Jest wręcz przeciwnie! Nie możemy uszkodzić płytki, ani jej przepiłować, ponieważ tym samym obniżamy jej przyczepność.

Moja rada: Spróbuj delikatnie zmatowić płytkę pilniczkiem o gradacji 220/240. Nie piłuj mocno, zdejmij tylko połysk.

2. Nakładanie zbyt dużej ilości produktu.

Zbyt duża ilość produktu nie świadczy o tym, że wszystko będzie nam się lepiej trzymać. Jest to mit! Im więcej bazy, tym przyczepność jest mniejsza, paznokieć wygląda nieestetycznie, jest gruby i niepraktyczny. Zadaniem baz budujących jest utwardzenie i wyrównanie naturalnej płytki paznokcia. Bazami hybrydowymi nie budujemy apexów.

Moja rada: Podczas aplikacji bazy wetrzyj ją delikatnie w paznokieć, a następnie małą kroplą wyrównaj nierówności. Możesz pomóc sobie cienkim pędzelkiem lub obrócić dłoń.

3. Zalewanie skórek.

Zalanie skórek prowadzi do zapowietrzeń, czyli dostania się powietrza między produkt a paznokieć. Prowadzi to do odklejenia się produktu od paznokcia, a tym samym dostanie się wody w szczelinę. W tej sytuacji otwieramy drogę dla bakterii.

Moja rada: Nabieraj na pędzel mniej produktu i aplikuj go z minimalnym odstępem od skóry. Możesz pomóc sobie cienkim pędzelkiem, aby wyrównać produkt przy wałach okołopaznokciowych.

4. Drastyczne wycinanie skórek.

Zbyt głębokie wycinanie skórek i przekraczanie bezpiecznej granicy jest dużym błędem. Dużo Stylistek chce wyciąć skórę na maxa i zaaplikować kolor jak najgłębiej pod skórę zapominając o bezpieczeństwie Klienta. Wciskanie lakieru pod skórę, gdzie nie ma możliwości, aby dotarło światło UV lub zalewanie bazami i kolorami zranionej skóry prowadzi do alergii.

Moja rada: Przed aplikacją koloru, wyrównaj delikatnie wał okołopaznokciowy kopytkiem lub drewnianym patyczkiem i aplikuj kolor „do skóry”, a nie „pod skórę”.

5. Brak symetrii.

Stylizowane paznokcie powinny mieć taką samą długość i taki sam kształt. Niestety często widzę problemy z różnymi długościami paznokci i to nawet o kilka milimetrów.

Moja rada: Porównuj zawsze palec do palca. Serdeczny, środkowy i wskazujący powinny mieć jednakową długość, mały odrobinę krótszy a kciuk dłuższy. Wynika to z różnicy długości łożysk.

6. Nieprawidłowy czas utwardzania.

Ten problem wynika z tego, że wszystko chcemy zrobić szybko, a na rynku pojawia się dużo lamp, gdzie producenci obiecują, że hybryda utwardzi się w 5 sekund. Żaden produkt do stylizacji paznokci nie utwardzi się na poziomie chemicznym w 5 sekund. Noszenie przez nasze Klientki nieutwardzonych produktów prowadzi do alergii.

Moja rada: Czytaj etykiety! Każdy producent na opakowaniu pisze, w jakim czasie utwardza się produkt. Stosuj się do tego.

7. Nieodpowiednia praca frezarką.

Wiele Stylistek popełnia błędy przy pracy frezarką. Nieodpowiednie, często zbyt wysokie lub zbyt niskie obroty, złe kąty pracy frezami prowadzą do uszkodzeń płytki paznokcia.

Moja rada: Frezy ustawiaj zawsze płasko względem paznokcia i dopasuj obroty. Nie trzeba pracować na 30 tys. - wystarczy 4-5 tys. Nie dociskaj frezów do płytki, pracuj delikatnie.

Mam nadzieję, że moje rady pomogą Ci wykonywać bezpieczne i estetyczne prace i już wiesz, jak wystrzegać się podstawowych błędów, a Twoje stylizacje będą piękne i trwałe. 

Komentarze (0)

Produkt dodany do ulubionych

Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań i dopasowania do nich reklam na innych stronach www.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej